Ультразвукове дослідження (УЗД) - широко поширений метод діагностики. Він не піддає пацієнта променевому навантаженню та вважається нешкідливим. Ультразвукове дослідження є стандартним методом діагностики, що застосовується для скринінгу. У таких ситуаціях, коли захворювання та скарг у пацієнта ще немає, для ранньої доклінічної діагностики слід застосовувати саме УЗД. За наявності вже відомої патології краще вибрати КТ чи МРТ як методи уточнюючої діагностики.
- УЗД органів гепатобіліарної системи
- УЗД периферійних лімфатичних вузлів
- УЗД нирок, сечового міхура та передміхурової залози
- УЗД нирок
- УЗД сечового міхура та передміхурової залози
- УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечіи
- УЗД сечового міхура
- УЗД передміхурової залози
- УЗД передміхурової залози (трансректально) ТРУЗІ
- УЗД щитовидної залози
- УЗД щитовидної залози з кольоровим доплерівським картуванням
- УЗД щитовидної залози з луші та доплерографія
- УЗД молочної залози
- УЗД органів мошонки
- УЗД органів мошонки з доплерографією судин
- УЗД гінекологічне
Забрати результати досліджень пацієнт може будь-яким зручним способом: особисто, кур'єром, електронною поштою. Всі питання, що виникли, пацієнт може поставити лікарю-консультанту з лабораторної діагностики.
Області застосування ультразвуку у медицині надзвичайно широкі. У діагностичних цілях його використовують для виявлення захворювань органів черевної порожнини та нирок, органів малого тазу, щитовидної залози, молочних залоз, серця, судин, в акушерській та педіатричній практиці. Також УЗД застосовується як метод діагностики невідкладних станів, що потребують хірургічного втручання, таких як гострий холецистит, гострий панкреатит, тромбоз судин та ін.
<pУЗД є переважним методом діагностики під час обстеження під час вагітності, т.к. рентгенівські методи дослідження можуть завдати шкоди плоду.
Протипоказання до УЗД
Протипоказань до ультразвукового дослідження немає. УЗД є методом вибору діагностики патологічних станів під час вагітності. УЗД не має променевого навантаження, його можна повторювати необмежену кількість разів.
Підготовка
Дослідження органів черевної порожнини проводиться натще (попереднє вживання їжі не раніше ніж за 6-8 годин до дослідження), вранці. З раціону на 1-2 дні слід виключити бобові, сирі овочі, чорний хліб, молоко. При схильності до газоутворення рекомендовано прийом активованого вугілля по 1 таблетці 3 десь у день, інших ентеросорбентів, фесталу. За наявності у пацієнта цукрового діабету допустимо легкий сніданок (теплий чай, білий підсушений хліб).
Для виконання трансабдомінального дослідження органів малого тазу (сечового міхура, матки або передміхурової залози) потрібне наповнення сечового міхура. Рекомендується помірність від сечовипускання протягом 3-х годин до дослідження або прийом 300-500 мл води за 1 годину до дослідження. При проведенні внутрішньопорожнинного дослідження (через піхву у жінок – ТВУЗІ, або через пряму кишку у чоловіків – ТРУЗІ), навпаки, необхідно спорожнити сечовий міхур.
Ультразвукові дослідження серця, судин, щитовидної залози не потребують спеціальної підготовки.
Як відбувається обстеження
Лікар або медсестра запросять Вас до кабінету ультразвукової діагностики, і запропонує Вам лягти на кушетку, оголивши досліджувану частину тіла. Для найкращого проведення ультразвукових хвиль лікар нанесе на шкіру спеціальний гель, який не містить жодних лікарських засобів та є абсолютно нейтральним для організму.
Під час дослідження лікар притискатиме до тіла у різних положеннях ультразвуковий датчик. Зображення будуть відображатися на моніторі та друкуватись на спеціальний термопапір.
При дослідженні судин буде включено функцію визначення швидкості кровотоку за допомогою режиму доплерівського дослідження. У цьому випадку дослідження супроводжуватиме характерний звук, який відображатиме рух крові по судині.
Запис на прийом за телефоном: +38 (066) 563-38-34