Спеціалізована клініко-діагностична лабораторія «Байєр»
СПЕЦІАЛІЗОВАНА
КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНА
ЛАБОРАТОРІЯ «БАЙЄР»

ул.В.Антоновича 65м. Дніпро,
вул. В. Антоновича, 65
Наш телефон+38 (066) 563-38-34

Время работы лаборатории «Байер»

ПН-ПТ:
СБ:
Перерва:
Збір крові:

08.00 - 16.00
08.00 - 12.00
12.00 - 13.00
08.15 - 10.30
Будь ласка, введіть Ваше ім'я
Будь ласка, введіть номер телефону
Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти Помилка в адресу пошти
Будь ласка, введіть Ваше повідомлення

Загальний або клінічний аналіз крові та сечі є одними з найпоширеніших первинних діагностичних та профілактичних процедур. Цей факт легко пояснити. Кожен патологічний процес, що відбувається в організмі, незмінно позначиться на складі крові та сечі, причому часто покаже специфічні ознаки.

ПОВНЕ КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ:
  • загальний аналіз крові та ін.
  • загальний аналіз сечі та ін.
  • глюкоза, гліколізований гемоглобін та ін.

Забрати результати досліджень пацієнт може будь-яким зручним способом: особисто, кур'єром, електронною поштою. Всі питання, що виникли, пацієнт може поставити лікарю-консультанту з лабораторної діагностики.

У яких випадках загальний аналіз крові призначається?

Для визначення курсу лікування загальний аналіз крові – це один із найшвидших та інформативних методів. Також загальне дослідження крові – обов'язкова процедура під час планової диспансеризації перед вакцинацією від будь-яких хвороб.

Лікар призначить аналіз і напередодні початку лікування від того чи іншого захворювання для з'ясування наявності протипоказань (наприклад, при низькому вмісті тромбоцитів не можна призначати антикоагулянти - це може призвести до внутрішніх кровотеч).

Як проводиться забір крові та чи потрібна підготовка до процедури?

Зазвичай біоматеріал для загального аналізу беруть із пальця, але в деяких випадках може знадобитися венозна кров. Наприклад, для дослідження з розширеного набору показників. Безпосередньо перед забором крові один із пальців лівої руки змащують спиртовим тампоном, а потім швидким рухом роблять надріз глибиною 2-3 мм на подушечці. Кров, що виступила, збирають за допомогою спеціальної піпетки і переливають у тонку колбу, а також трохи крові переносять на спеціальне лабораторне скло.

Якщо для загального аналізу потрібна венозна кров, то передпліччя пацієнта пережимають спеціальним джгутом, змащують місце уколу на внутрішній стороні ліктьового згину ватним тампоном, змоченим у спирті, а потім порожньою голкою проколюють вену і набирають матеріал у спеціальну колбу. Після, як і в попередньому варіанті, отриманий матеріал виявляється у пробірці та на склі.

Загальний аналіз крові — проста процедура. Спеціальна підготовка до нього не потрібна. Але зазвичай лікарі рекомендують пацієнтам здавати кров натще, адже раціон може вплинути на результати. Якщо загальний аналіз необхідно зробити кілька разів за певний період часу (наприклад, для моніторингу ефективності лікування), слід проводити дослідження в один і той же час і в тому самому стані.

Клінічний аналіз сечі

Сеча – це один із основних продуктів життєдіяльності людини. Її основний компонент, як нескладно здогадатися, - вода, що становить 92-99% всього обсягу сечі. Але разом із надлишком води з організму виводяться продукти розпаду, токсини та шлаки, гормони та деякі інші речовини. Саме тому аналіз сечі такий інформативний.

Загальний аналіз сечі відноситься до основних діагностичних досліджень і призначається при підозрі на різні захворювання і патології, в першу чергу - при хворобах нирок і сечовидільної системи, а також при профілактичних оглядах і для контролю ефективності лікування, що проводиться.

Загальний аналіз сечі передбачає як визначення фізичних властивостей цієї рідини, і вивчення її хімічних характеристик. За допомогою цього дослідження можна діагностувати різні захворювання нирок, печінки, сечового міхура, виявити проблеми з передміхурової залозою, пухлини, пієлонефрити, а також цілу низку патологічних станів на ранніх стадіях, коли клінічні прояви ще відсутні.

Як складати загальний аналіз сечі?

На склад сечі впливає безліч факторів - наша їжа та питво, стреси, фізичні навантаження, прийом медикаментів та біодобавок. Щоб результати обстеження були спотворені випадковими чинниками, до загального аналізу сечі слід підготуватися.

  • За день до збирання біоматеріалу слід відмовитися від продуктів, які можуть змінити колір сечі (наприклад, яскраво забарвлених фруктів, овочів та страв з них, копченостей, солодкого та маринадів).
  • Не слід пити алкоголь, приймати вітаміни, біодобавки, діуретики (зокрема кави).
  • Якщо ви приймаєте якісь ліки, повідомте про це лікаря, який направив вас на аналіз.
  • Намагайтеся виключити серйозні фізичні навантаження, баню та сауну.
  • Менструація, інфекційне захворювання зі збільшенням температури або значне підвищення артеріального тиску — вагомий привід перенести здачу аналізів, результати будуть спотворені.
  • Не рекомендується здавати аналіз сечі протягом 5-7 днів після цистоскопії.