Гормональні дослідження крові включають безліч специфічних тестів, об'єктом яких є певний гормон або група гормонів, що виробляються тією чи іншою залозою внутрішньої секреції. Аналізи на гормони призначаються лише за підозри на присутність будь-якої конкретної ендокринної патології, зокрема пов'язаної з онкологією. Тим не менш, будь-хто може пройти комплексне дослідження гормонального фону без направлення лікаря.
- гормони щитовидної залози - ТТГ, Т3, Т4, АТ до ТПО, АТ до ТГ, св. Т3, св. Т4, ТГ
- статеві гормони - ЛГ, ФСГ, ПРЛ, ПРГ, Е, ТСТ, Корт., ХГЛ, АФП та ін.
Забрати результати досліджень пацієнт може будь-яким зручним способом: особисто, кур'єром, електронною поштою. Всі питання, що виникли, пацієнт може поставити лікарю-консультанту з лабораторної діагностики.
Гормональне дослідження: навіщо воно потрібне?
Для початку це різні за хімічною будовою, але однаково високоактивні біологічні речовини, що виділяються ендокринними залозами безпосередньо в кровоносну систему.
За допомогою аналізу на гормони можна виявити багато патологій, серед них:
- дисфункції щитовидної залози (гіпо- та гіпертиреоз, зоб, тиреоїдит та ін.);
- безпліддя, порушення менструального циклу;
- цукровий та нецукровий діабет;
- пухлинні процеси;
- ожиріння (дисфункція ендокринних клітин підшлункової залози);
- захворювання гіпоталамо-гіпофізарної системи (хвороба Іценко-Кушинга, акромегалія та ін.);
- наднирникова недостатність.
Слід пам'ятати, що норма вмісту тих чи інших гормонів залежить від статі та віку, від фази менструального циклу у жінок, від прийому деяких препаратів та наявності супутніх захворювань. Саме тому перед дослідженням гормонального фону необхідно виконати рекомендації лікаря та діагностичної лабораторії.